kiút

térségfejlesztési
egyesület

"BioSecurity" konferencia programja, 2022. február 16-18., Vásárosnamény - Debrecen

A 2022. február 16-18-a között, a "BioSecurity" projekt keretein belül a magyar partner által szervezett háromnapos nemzetközi konferencia részletes programja.

 

 

PROGRAM 

HUSKROUA/1901/8.1/0010 “BioSecurity” projekt 

A magyarországi állategészségügyi feladatok bemutatása - 

fókuszban az ASP és a madárinfluenza elleni védekezés 

 

Konferencia ideje: 2022. február 16-17-18. (szerda, csütörtök, péntek) 

Helyszíne: Hunor Hotel és Étterem   

Cím: 4800 Vásárosnamény Szabadság tér 25. 

 

A konferencia célja:  

  • Az EU-s és magyar állategészségügyi, élelmiszerlánc-biztonság területén végzett elméleti és gyakorlati tevékenység bemutatása,
  • élelmiszer gyártó üzemek bemutatása, tapasztalatok átadása,
  • vadásztársaságok tevékenységének bemutatása,
  • az afrikai sertéspestis (ASF) és a madárinfluenza elleni védekezés ismertetése,
  • laboratóriumi vizsgálatok bemutatása.

 

 

1. NAP

2022.02.16. szerda 

10:00 - 11:00     Érkezés, regisztráció 

11:00 - 11:05    Megnyitó 

11:05 - 11:30     Köszöntő beszédek. Előadók:   

  • Filep Sándor polgármester – Vásárosnamény Önkormányzat  
  • Olexander Bilak főosztályvezető – Kárpátaljai Megyei Közigazgatási Hivatal
  • Oleg Pylypenko I. osztályú titkár, külgazdasági attasé – Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége 

11:30 - 12:00 Előadás: “HU-SK-RO-UA ENI CBC 2014-2020 program – A végrehajtás legfontosabb lépései - Mire összpontosítsunk? 

  • Előadó: Szakács Zsuzsanna program menedzserJTS Budapest 

12:00 - 12:40 Előadás: Betegség és fertőzések bemutatása az Európai Unióban, az ASF nemzetközi és hazai megjelenésének eddigi és várható alakulása, feladatok, intézkedések. 

  • Előadó: dr. Vajda Lajos főállatorvos 

12:40 - 13:45 Ebéd 

13:45 - 14:30 Előadás: Állategészségügyben tapasztalt betegségek, fertőzések bemutatása, az igazgatóság szerepe, feladatai. 

  • Előadó: dr. Abonyi Tamás igazgató – Állategészségügyi és Diagnosztikai Igazgatóság (NÉBIH)  

14:30 - 15:45 A Vadászati Világkiállítás megtekintése    

  • Bemutatja: Kiss B. Zoltán házigazda 

15:45 - 16:30 Előadás: Molekuláris biológiai vizsgálatok bemutatása, kiemelten az ASP vizsgálat 

  • Előadó: dr. Kecskeméti Sándor laboratóriumvezető – ÁDI Debreceni Immunológiai, Virológiai és TSE Laboratóriuma 

16:30 - 17:10 Előadás: Az állategészségügy és az élelmiszerbiztonság aktuális feladatai Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 

  • Előadó: dr. Tamás Péter főosztályvezető – Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Élelmiszerlánc-Biztonsági és Állategészségügyi Főosztály           

17:10 - 17:30     Konferencia első napjának zárása, kérdések, vélemények 

18:00 - 20:30     Vacsora, kötetlen beszélgetés 

 

 

 2. NAP

2022.02.17. csütörtök 

 

07:00 - 07:30 Reggeli 

07:30 - 08:45 Utazás Nagykálló Ipari Park (A konferencia résztvevői együtt utaznak autóbusszal.) 

08:45 - 09:30 Előadás: Mada-Hús Kft húsfeldolgozó üzem megtekintése  

  • Az üzemet bemutatja: Varga Balázs ügyvezető igazgató – Mada-Hús Kft. 

09:30 - 10:15 Utazás Nyíregyházára  

10:15 - 11:20 Előadás: A magyar vadgazdálkodás rendszere, állategészségügyi feladatok, fókuszban az afrikai sertéspestis elleni védekezés 

  • Előadó: Fazekas Gergely titkár – Országos Magyar Vadászkamara Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei területi szervezete, Nyíregyháza 

11:20 - 12:20 Utazás Hajdúnánásra 

12:20 - 13:00 Ebéd 

13:00 - 14:00 A Lac-Hús Kft. tevékenységének bemutatása  

  • Az üzemet bemutatja: Orosz László tulajdonos, igazgató – Lac-Hús Kft. 

14:00 - 16:00 Utazás Sárospatakra 

16:00 - 17:00 A Sárospataki Vár megtekintése 

17:00 - 17:20 Utazás Tolcsvára 

17:20 - 17:30 Köszöntő beszéd 

  • Előadó: Csoma Ernő polgármester  – Tolcsva Önkormányzata 

17:30 - 18:00 Előadás: Borsod Abaúj Zemplén Megye vaddisznó állományának helyzete 

  • Előadó: Kádas János vadászmester 

18:00 - 18:40 Vacsora 

18:40 - 19:00 Utazás Sárospatakra a szállásra. 

 

 

3. NAP

2022.02.18. péntek 

 

 

07:00 - 07:30 Reggeli 

07:30 - 10:00 Utazás Debrecenbe 

10:00 - 12:30 Előadás: A Debreceni Kórbonctani és Bakteriológiai Laboratórium  tevékenységének bemutatása  

  • Előadó: dr. Kecskeméti Sándor laboratóriumvezető  – ÁDI Debreceni Immunológiai, Virológiai és TSE Laboratóriuma 

12:30 - 13:30 Utazás Nyíregyházára 

13:30 - 14:30 Ebéd  

14:30 - 15:30 Utazás Vásárosnaményba 

15:30 -15:45 A program összegzése, zárszó. 

 

2022. 02. 14.

hírlevél ikon

értesüljön elsőként az egyesületi hírekről!

iratkozzon fel hírlevelünkre!

eseménynaptár

programok és rendezvények

2021

month