
PROGRAM
HUSKROUA/1901/8.1/0010 “BioSecurity” projekt
A magyarországi állategészségügyi feladatok bemutatása -
fókuszban az ASP és a madárinfluenza elleni védekezés
Konferencia ideje: 2022. február 16-17-18. (szerda, csütörtök, péntek)
Helyszíne: Hunor Hotel és Étterem
Cím: 4800 Vásárosnamény Szabadság tér 25.
A konferencia célja:
- Az EU-s és magyar állategészségügyi, élelmiszerlánc-biztonság területén végzett elméleti és gyakorlati tevékenység bemutatása,
- élelmiszer gyártó üzemek bemutatása, tapasztalatok átadása,
- vadásztársaságok tevékenységének bemutatása,
- az afrikai sertéspestis (ASF) és a madárinfluenza elleni védekezés ismertetése,
- laboratóriumi vizsgálatok bemutatása.
1. NAP
2022.02.16. szerda
10:00 - 11:00 Érkezés, regisztráció
11:00 - 11:05 Megnyitó
11:05 - 11:30 Köszöntő beszédek. Előadók:
- Filep Sándor polgármester – Vásárosnamény Önkormányzat
- Olexander Bilak főosztályvezető – Kárpátaljai Megyei Közigazgatási Hivatal
- Oleg Pylypenko I. osztályú titkár, külgazdasági attasé – Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége
11:30 - 12:00 Előadás: “HU-SK-RO-UA ENI CBC 2014-2020 program – A végrehajtás legfontosabb lépései - Mire összpontosítsunk?
- Előadó: Szakács Zsuzsanna program menedzser – JTS Budapest
12:00 - 12:40 Előadás: Betegség és fertőzések bemutatása az Európai Unióban, az ASF nemzetközi és hazai megjelenésének eddigi és várható alakulása, feladatok, intézkedések.
- Előadó: dr. Vajda Lajos főállatorvos
12:40 - 13:45 Ebéd
13:45 - 14:30 Előadás: Állategészségügyben tapasztalt betegségek, fertőzések bemutatása, az igazgatóság szerepe, feladatai.
- Előadó: dr. Abonyi Tamás igazgató – Állategészségügyi és Diagnosztikai Igazgatóság (NÉBIH)
14:30 - 15:45 A Vadászati Világkiállítás megtekintése
- Bemutatja: Kiss B. Zoltán házigazda
15:45 - 16:30 Előadás: Molekuláris biológiai vizsgálatok bemutatása, kiemelten az ASP vizsgálat
- Előadó: dr. Kecskeméti Sándor laboratóriumvezető – ÁDI Debreceni Immunológiai, Virológiai és TSE Laboratóriuma
16:30 - 17:10 Előadás: Az állategészségügy és az élelmiszerbiztonság aktuális feladatai Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében
- Előadó: dr. Tamás Péter főosztályvezető – Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Élelmiszerlánc-Biztonsági és Állategészségügyi Főosztály
17:10 - 17:30 Konferencia első napjának zárása, kérdések, vélemények
18:00 - 20:30 Vacsora, kötetlen beszélgetés
2. NAP
2022.02.17. csütörtök
07:00 - 07:30 Reggeli
07:30 - 08:45 Utazás Nagykálló Ipari Park (A konferencia résztvevői együtt utaznak autóbusszal.)
08:45 - 09:30 Előadás: Mada-Hús Kft húsfeldolgozó üzem megtekintése
- Az üzemet bemutatja: Varga Balázs ügyvezető igazgató – Mada-Hús Kft.
09:30 - 10:15 Utazás Nyíregyházára
10:15 - 11:20 Előadás: A magyar vadgazdálkodás rendszere, állategészségügyi feladatok, fókuszban az afrikai sertéspestis elleni védekezés
- Előadó: Fazekas Gergely titkár – Országos Magyar Vadászkamara Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei területi szervezete, Nyíregyháza
11:20 - 12:20 Utazás Hajdúnánásra
12:20 - 13:00 Ebéd
13:00 - 14:00 A Lac-Hús Kft. tevékenységének bemutatása
- Az üzemet bemutatja: Orosz László tulajdonos, igazgató – Lac-Hús Kft.
14:00 - 16:00 Utazás Sárospatakra
16:00 - 17:00 A Sárospataki Vár megtekintése
17:00 - 17:20 Utazás Tolcsvára
17:20 - 17:30 Köszöntő beszéd
- Előadó: Csoma Ernő polgármester – Tolcsva Önkormányzata
17:30 - 18:00 Előadás: Borsod Abaúj Zemplén Megye vaddisznó állományának helyzete
- Előadó: Kádas János vadászmester
18:00 - 18:40 Vacsora
18:40 - 19:00 Utazás Sárospatakra a szállásra.
3. NAP
2022.02.18. péntek
07:00 - 07:30 Reggeli
07:30 - 10:00 Utazás Debrecenbe
10:00 - 12:30 Előadás: A Debreceni Kórbonctani és Bakteriológiai Laboratórium tevékenységének bemutatása
- Előadó: dr. Kecskeméti Sándor laboratóriumvezető – ÁDI Debreceni Immunológiai, Virológiai és TSE Laboratóriuma
12:30 - 13:30 Utazás Nyíregyházára
13:30 - 14:30 Ebéd
14:30 - 15:30 Utazás Vásárosnaményba
15:30 -15:45 A program összegzése, zárszó.






