kiút

térségfejlesztési
egyesület

BioSecurity partnerségi találkozó Ungváron

2023. január 27-én az ungvári "Ungvarskyi" szálloda- és étteremkomplexumban került megrendezésre a "BioSecurity" projekt partnereinek munkatalálkozója

A partnerek elemezték és megvitatták a projekt megvalósításának eredményeit országukban, megosztották eredményeiket. Ezen kívül szó  esett a projekt keretein belül készülő közös cselekvési tervről és a nagyközönségnek szóló, útmutatásokat tartalmazó dokumentumról. Az eddig végrehajtott intézkedések sikeresen és a meghatározott mutatóknak megfelelően valósultak meg.

Nataliya Nosa-Pilypenko, az "Európai Kezdeményezések Központja" civil szervezet igazgatótanácsának elnöke (Ukrajna) és Vladimir Chlebo , a szlovákiai "RIA" Regionális Innovációs Ügynökség projektmenedzsere megosztotta partnereivel a közelgő EU Horizon támogatási programot. Terveik között szerepel egy kutatási projekt létrehozása és az afrikai sertéspestis elleni új vakcinák kifejlesztésére, amely logikus folytatása lehet a BioSecurity projektnek.

A partnertalálkozó sikeres volt, felvázolták a következő időszakra vonatkozó cselekvési tervet, megvitatták és elemezték azokat a nehézségeket, amelyekkel a partnerek szembesülnek a projekt megvalósítása során, és ezek leküzdésének módjait. Úgy döntöttek, hogy 2023. február 3-án online találkozót tartanak, 2023. február 20-21-én pedig látogatást tesznek a szlovákiai Kassán, hogy megtervezzék a BioSecurity feladatokat és a jövőbeni együttműködés következő lépéseit a projekt befejezése után.

2023. 01. 29.

hírlevél ikon

értesüljön elsőként az egyesületi hírekről!

iratkozzon fel hírlevelünkre!

eseménynaptár

programok és rendezvények

2021

month